KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 9622156
*
nr 962 2156
Eskil Nordell
(f. 1921), Sverige
Pastell, Eskil Nordell (f. 1921), "Ateljébordet" 1958, 40 x 48
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 20:54:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 11:50:50
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eskil Nordell
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Eskil Nordell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eskil nordell färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43
*
Eskil Nordell
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Eskil Nordell
nr 962 2156
Eskil Nordell
(f. 1921), Sverige
Pastell, Eskil Nordell (f. 1921), "Ateljébordet" 1958, 40 x 48
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 11:50:50 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eskil Nordell
Eskil Nordell, född 1921, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Eskil Nordell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eskil nordell färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43